Librarium

Librarium

Szeretkezz, ne háborúzz!

2014. április 29. - winrudi

A Szigorúan ellenőrzött vonatok zseniális szatíra arról, hogyan zakatol be a háború a kisemberek életébe, mint a címbéli vonatok a pályaudvarra, miközben tele van humorral, életigenléssel, szerelemmel, erotikával, erős szimbólumokkal és valami sajátos kelet(?)-európaisággal,…

Tovább

A horogkeresztet vörös csillagra cserélni

Sofi Oksanen legújabb könyve, a Mikor eltűntek a galambok magyar kiadójánál, a Scolarnál az éppen zajló XXI. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra jelent meg, melynek egyben díszvendége is a szerző. Az új regényt egyesek a Tisztogatásnál is jobbnak tartják, ami talán nem igaz,…

Tovább

A józan ész diadala

A magyarul a könyvfesztiválra megjelenő Én és az iszlám egy fiatal fiú fejlődéstörténete, aki a vallással kapcsolatos kételyek megfogalmazásától egyfajta szellemi megvilágosodásig jutott el, de ennél sokkal több: amellett, hogy az Arab Tavasz szellemi előtörténete, kiemeli…

Tovább

A hétvégén ismét Könyvfesztivál

Április 24. és 27. között huszonegyedik alkalommal rendezik meg a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált a Millenárison. Az esemény díszvendége Törökország lesz, aki idén a Budapest Nagydíjat kapja pedig nem más, mint Sofi Oksanen finn írónő, aki szombaton két alkalommal is…

Tovább

Bűnösök a légycsapó alatt

Nem véletlenül övezi sűrű díjeső a Tisztogatást, Sofi Oksanen fő művének tartott könyvét, ami vélhetően az is, legalábbis ezidáig mindenképpen. Nagyon fontos kötet, és annyi mindent magán hordoz, annyi sokfélét ad át olvasójának, hogy borzasztóan nehéz bármit is írni…

Tovább

A remény 50 árnyalata

A litván származású amerikai írónő, Ruta Sepetys első regénye, az Árnyalatnyi remény annak a több százezer embernek állít emléket, akiket a szovjet terror áldozatául esve legtöbbször különösebb ok nélkül családostul munkatáborokba hurcoltak, ahol szörnyű körülmények…

Tovább

Élet a bulimia és a Szovjetunió árnyékában

A jövő hétvégi XXI. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége lesz Sofi Oksanen finn író, aki első, Sztálin tehenei című művében életrajzi elemeket felvonultatva mesél női sorsokról, kettős identitásról, szovjet elnyomásról, kisebbségi létről és…

Tovább

Hosszú pillantás a jövőbe

Kim Stanley Robinson 2312 című könyvében háromszáz évet ugrik előre az időben, hogy szinte elképzelhetetlen alapossággal mutassa be az emberiség jövőjét biológiai, orvosi, művészeti, filozófiai, nemi, csillagászati kérdések és sok egyéb téma felvetése és tárgyalása…

Tovább

Magyar foglyok a Szovjetunióban

Milyen hadműveleteket követően estek szovjet hadifogságba magyar katonák? Milyen körülmények között hurcolták el a szovjetek a polgári lakosság tagjait? Hányan lehettek a foglyok összesen? A Szovjetunió melyik részeire kerültek magyar foglyok? Milyen volt a tábori élet, a…

Tovább
süti beállítások módosítása