Librarium

Librarium

HRABAL 100

2014. március 29. - winrudi

Tegnap, március 28-án lett volna 100 éves az egyik legismertebb cseh író, Bohumil Hrabal (1914-1997). Ennek alkalmából köteteinek magyar gondozója, az Európa Kiadó kilenc kisfilmet készített, melyekben színészek, írók, művészek mesélnek röviden Hraballal kapcsolatos…

Tovább

Mocskos utazás Grönland múltjába

A dán-norvég Kim Leine első magyarul megjelenő könyve, A Végtelen-fjord prófétái a XVIII. század végi Dániába és Grönlandra viszi el olvasóját. A gyarmatosítás problémáit, a hit természetét, és más súlyos témákat érintő regény szigorúan 18-as karikás, időnként…

Tovább

48 órányi szenvedés

Figyelemfelkeltő és morbid módon gyönyörű borítóval jelent meg tavaly újra az Európánál Robert Merle klasszikus, önéletrajzi elemekből táplálkozó műve, az 1949-es Két nap az élet, mely egyszerű realitásával és egyértelmű hitelességével együtt dühös kiáltás a…

Tovább

Felnőttmesék Oroszország abszurd jelenéről

Nagy, vérvörös betűk tökéletes szimmetriában elhelyezve, mögöttük pedig Vlagyimir Putyin, ahogyan cárnak öltöztetve, jéghideg és uralkodói tekintettel néz alattvalóira. Az Orosz népellenes mesék zseniális borítója mögött egy zseniális novelláskötet bújik meg, melynek…

Tovább

Hallgass, nézz, alakíts könyvet!

Az afgán származású amerikai író, Khaled Hosseini legújabb regénye, az És a hegyek visszhangozzák most Kanadában is megjelenik, a kiadáshoz pedig egy egészen egyedi, interaktív segédletet készített a kötet kiadója, a Penguin Books, kiteljesítve ezzel a regény nyújtotta…

Tovább

Új könyveket hoz a tavasz

A naptár azt mondja, hogy itt a tavasz, és bár nem mintha lett volna igazi tél, de ezzel a hőmérő is egyetért. Lassan már a szabadban is lehet olvasni, tovább van világos, és remélhetőleg a napos, felhőtlen napok száma is növekszik. Ezzel együtt a könyvkiadók is lassan…

Tovább

Egy csomag Bradbury ötletbonbon

Az Agave tavaszi sci-fi dömpingjének értékes darabja Ray Bradbury novelláskötete, a címét az első elbeszélésről kapó A Toynbee-átalakító, melynek huszonhárom története tanúságtétel az amerikai szerző írói nagysága mellett, és egyben megmutatja, hogy a Fahrenheit 451, vagy…

Tovább

Mindannyiunk ellensége, az Idő

Ki ne gondolkodott volna már el az idő fontosságán, ki ne szerette volna tudni, hogy neki vajon mennyi jutott belőle? Hiszen ahány ember, annyiféle és olyan mennyiségű idő, kinek szinte túl sok jut belőle, másnak pedig fájóan kevés. Egy biztos: attól függetlenül, hogy mi mennyit…

Tovább
süti beállítások módosítása