Librarium

Librarium

A könyveket elégetik, ugye?

2013. március 25. - winrudi

A tavaly nyáron elhunyt sci-fi óriás, Ray Bradbury igen széles életművéből a tavalyi Marsbéli krónikák után idén az Agave a szintén kultikusnak számító, magyarul utoljára jó tíz éve kiadott kisregényt, az 1953-as Fahrenheit 451-et jelentette meg, a szerző öt másik…

Tovább

Filozofikus háborúskodás

John Scalzi Szellemhadtest című könyve a remek Vének háborúja folytatása, de nem közvetlenül: a szereplők nagyrészt mások, ám a megteremtett univerzum maradt, melynek megértéséhez azonban szükséges az első kötet is. Nem csak az univerzum ugyanaz, de a színvonal is, sőt, nem…

Tovább

Szökés a földi pokolból

Blaine Harden Menekülés a 14-es táborból című könyvének főhőse Szin sajnos nem kitalált szereplő: ismereteink szerint ő az első olyan észak-koreai, aki az ország egyik kényszermunkatáborában született és onnan sikeresen megszökött. A könyv Szin rabságának és szökésének…

Tovább

Magyar cigánynak lenni

Romano Rácz Sándor Cigány sor című rövidke könyvére nemcsak Sólyom László köztársasági elnök hívta fel a figyelmemet, hanem egy barátom is, ezen vélemények hatására került idei várólista csökkentésem mezőnyébe. A kötet nem váltja meg a világot, de érdekes és hasznos…

Tovább

Romantikus nyomorgás

Victor Hugo 1862-es nagyregénye, A nyomorultak a tavalyi várólista csökkentésem egyik tétele volt, de annyira nagynak és annyira nyomorultnak bizonyult, hogy közel két hónapot vett igénybe a leküzdése, miközben inkább más egyéb köteteket olvastam. Örök érvényű, szép és…

Tovább
süti beállítások módosítása