A kaposvári Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtár dolgozói úgy gondolták, hogy valamilyen ötletes, újszerű és figyelemfelkeltő módon népszerűsítenék saját állományukat, ezen keresztül pedig természetesen a könyveket és az olvasást magát, ezért kreatív fotókat készítettek magukról és egy-egy könyvről, a képek pedig az internet segítségével világhírűvé tették a könyvtárosokat.
A sleeveface nem új keletű, hanem létező irányzat: a sleeve (borító) és a face (arc) szavak egyesítéséből született, és lényegében olyan önarcképeket jelent, melyeken az alkotók saját fejüket lemezborítók vagy magazinok címlapjainak arcaival helyettesítik. Könyvekkel viszonylag ritkán készítenek ilyeneket, a kaposvári könyvtárosok azonban azzal is újat adtak a dologhoz, hogy saját, rövid, kedvcsináló értékelésekkel, ajánlókkal látták el a képeket, az adott kötet elolvasására buzdítva az embereket.
A könyvtárosok fotóin Jonathan Safran Foer, Szabó Győző, Kálmán Olga kötetei mellett különféle ismeretterjesztő művek is felbukkannak, valamint egy sor DVD is, mint a Fehér pokol, az Amerikai pszicho, a Fifti-fifti, a Vaslady, vagy a Volver.
Az összes elkészült fotó a könyvtár facebook oldalán érhető el.